Як записатися до сімейного лікаря

Перший лікар до якого треба звернутися у разі поганого самопучуття – це сімейний лікар (первинна ланка медичної системи). Він проведе прийом та визначить лікування або зкерує направленням до відповідного спеціаліста з вузькою спеціалізацією. Також сімейний лікар може створити направлення на необхядні обстеження та аналізи.

Як записатися на пирийом через інтернет

Для запису до сімейного лікаря можна скористатися різними способами. Для запису існують спеціалізовані сервіси на базі медичних інформаційних систем та підключених до них лікарень. Крім цього можна скористатися мобільними додатками та записом через сайт медичного закладу.

Медичні сервіси для запису до лікаря

В Україні існує декілька медичних сервісів для онлайн запису до лікарів:

Для запису через електронну реєстратуру пацієнту потрібно зареєструватися на сайті та активувати свій профіль за допомогою особистого номеру телефону. Після входу до особистого кабінету пацієнта є можливість предзаповнити декларацію з сімейним лікарем, після чого потрібно записатися до нього на прийом щоб підписати декларацію. Після підписання декларації лікар активує профіль пацієнта, після чого у останнього з’являється можливість доступу до своїх медичних даних: направлення, вакцинації, номер декларації, електронні рецепти, прийоми у різних лікарів.

Додатки для запису до лікаря

Після активації особистого кабінету пацієнта в медичному сервісі є можливість авторизуватися у мобільному застосунку медичного сервісу. Наприклад, у Helsi є зручний додаток через який пацієнт має можливість дивитися практично всі свої медичні данні: прийоми, направлення, рецепти, вакцинації, медичні документи тощо.

Сайт медичного закладу

Багато приватних клінік мають сімейних лікарів, які приймають пацієнтів безоплатно по деклараціям в межах програми медичних гарантій. Зазвичай на сайтах приватних медичних закладів є форми для запису до лікарів.

Запис по телефону

Для пацієнтів які не мають можливості користуватися інтернетом у всіх медичних закладах працює звичайна реєстратура. Для запису за допомогою телефона, потрібно знайти номер клініки в довіднику, або взяти номер реєстратури у свого сімейного лікаря. Іноді лікарі дають свої особисті номери для зв’язку та запису на прийом. Крім того є каталоги медичних закладів де можна знайти телефонний номер клініки, наприклад Health24.