Коли переводять годинник?

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, що була затверджена ще у 1996 році, на території нашої країни у зимовий період громадяни переходять на зимовий час в останню неділю жовтня о 4:00 ранку, а у літній період – в останню неділю березня о 03:00 ночі.

Коли переводять годинник на літній час

Цьогоріч перехід на літній час відбудеться 31 березня 2024 р. Заплановано, що о 4:00 в неділю треба перевести стрілки годинників на 1 годину вперед, тому всім українцям доведеться спати на годину менше. Багато пристроїв, які мають підключення до інтернету, переходять на літній час автоматично, тому ніяких додаткових дій робити не треба.

Перехід на літній час відбувся в ніч проти 26 березня минулого року.

Як підготуватися до переведення годинника без стресу

При наближенні перехіду на літній час, важливо розуміти, що він може суттєво вплинути на наш режим дня. Для того, щоб уникнути стресу та несприятливих наслідків для здоров’я, слід почати підготовку заздалегідь. За 3-4 дні до переведення годинника рекомендується змінити режим дня.

Почніть з того, щоб лягати спати та прокидатися в один і той самий час щодня. Це допоможе підготувати організм до нового режиму дня. За кілька днів перед переведенням годинників можна почати лягати та вставати раніше спочатку на 15 хвилин, а потім щодня зсувати час ще на 15 хвилин. Такий підхід дозволить організму поступово пристосуватися до змін.

Дуже важливо зберігати режим сну. Забезпечення якісного і достатнього сну є ключовим фактором для підтримки нормального фізіологічного функціонування організму. Порушення режиму сну може призвести до хронічних проблем зі сном, які, у свою чергу, можуть викликати розвиток різних хвороб. Готуватися до сну варто за годину. У кімнаті має бути темно та тихо, світло має бути приглушене. Усі гігієнічні процедури та ритуали краще робити в тиші та при тьмяному світлі.

Загалом, підготовка до переведення годинника може допомогти організму пристосуватися до змін режиму дня та запобігти негативним наслідкам для здоров’я.