Електронний лікарняний – що це, чим він відрізняється від Медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН)

Що таке електронний лікарняний?

Е-лікарняний – електронний документ, що формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України, засвідчує факт тимчасової непрацездатності особи та є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Е-лікарняний формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або рішення органу опіки та піклування.

Як виглядає електронний лікарняний

Номер електронного лікарняного – це унікальний номер, який має складну структуру та ніколи не повторюється. Він відрізняється від номера медичного висновку, на підставі якого автоматично створюється е-лікарняний.

Дізнатись номер е-лікарняного можна з повідомлення від Пенсійного фонду, яке надходить на мобільний номер застрахованої особи – SMS має надійти упродовж декількох хвилин після створення лікарняного.

Номер складається з трьох частин та 19 або більше знаків, враховуючи дефіси: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х. Він генерується у такому форматі:

1) номер випадку непрацездатності;
2) порядковий номер листка непрацездатності;
3) номер його версії.

Що таке медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН)?

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) – електронний документ, що формується на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я та містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності, що засвідчує тимчасову непрацездатність та може бути підставою для створення е-лікарняного. Формування медичних висновків в Реєстрі ідентифікованим пацієнтам здійснюється лікуючим лікарем при пред’явленні паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу не працездатного і не може бути платною послугою в суб’єктів господарювання незалежно від форми власності. МВТН зберігається в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), або, часто називають як e-Health.