Як підтримати здоров’я у воєнний час: рекомендації фахівців мережі аптек «Подорожник»

Вже майже рік українці живуть у стані хронічного стресу. Найчастіше до цього додається розлад харчової поведінки: раціон стає мізерним чи навпаки, надто рясним, жирним і смаженим. Усе це позначається на стані здоров’я.

Фахівці всеукраїнської мережі аптек «Подорожник» розповіли, які тривожні симптоми можуть виявитися на тлі війни, як підтримати організм під час стресу та що потрібно пам’ятати при прийомі вітамінів та добавок.

Як підтримати організм

Навіть перебуваючи у відносно спокійних містах, далеко від місць, де ведуться бойові дії, багато хто зіткнувся з різними фізичними та психоемоційними проблемами. Це тривожність, перепади настрою, спалахи гніву, проблеми зі сном, біль голови, біль у животі тощо.

Один з головних способів підтримки організму — прийом вітамінно-мінеральних комплексів чи добавок. За запитом «аптека вітамін» можна знайти препарати, які допоможуть заповнити дефіцит корисних мікроелементів.

При підвищеній тривожності, дратівливості чи апатії варто звернути увагу на антистрес комплекси, у складі яких є магній, цинк, вітаміни групи B. Такі препарати підтримують імунну систему, покращують сон та мозкову діяльність.

Позитивно впливає на нервову систему та нормалізує рівні медіаторів стресу курс Омега-3 та вітамін Д.

Навіть приймаючи вітаміни варто налагодити свій раціон, додавши більше овочів, риби, горіхів тощо. Також важливо дотримуватись режиму сну, регулярно виходити з дому, щоб подихати свіжим повітрям, та робити легкі фізичні вправи.

Що потрібно пам’ятати при прийомі вітамінів та добавок

Перед тим, як розпочати прийом вітамінів або БАДів варто переконатися, що немає жодних протипоказань та непереносимості будь-яких інгредієнтів. Також варто купувати препарати лише у перевірених магазинах.

Надлишок деяких мікроелементів може зашкодити навіть здоровому організму. Наприклад, велика кількість вітаміну С, цинку, магнію та заліза дратують слизову оболонку тонкого кишечника і шлунка, тому якщо від стресу з’явилася печія, то краще уникати цих добавок.

Також нерідко на тлі стресу з’являється метеоризм та діарея. Через це корисні речовини від добавок погано засвоюватимуться або не засвоюватимуться зовсім. Тому перед тим як розпочати курс, потрібно проконсультуватися з гастроентерологом.

Почавши приймати вітаміни, важливо дотримуватися приписаних правил: приймати щодня, після їжі, запиваючи склянкою води.