Де отримати безкоштовні медичні послуги в Україні

Пацієнти можуть отримувати медичну допомогу безоплатно не лише в комунальних, але і в приватних медичних закладах. А саме в тих, які уклали договори з Національною службою здоров’я Україн. Обсяг допомоги, яку там можна отримати безоплатно, залежить від пакету, який підписав заклад.

Первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ надають 229 приватних та 528 лікарів-ФОП. Пацієнту, який обрав свого лікаря у приватному закладі, доступний весь перелік послуг первинної медичної допомоги.

Спеціалізовану допомогу надають 87 приватних закладів та 13 лікарів-ФОП.

Найбільше приватних закладів, які надають спеціалізовану допомогу за Програмою медичних гарантій, у Дніпропетровській області – 16. У Києві їх 11, на Донеччині – 9.

Найбільше договорів приватні заклади уклали на надання медичної допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах. Таких закладів 57 у різних регіонах країни.

Також велика кількість приватних закладів мають договір з НСЗУ на пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення онкозахворювань. Нині їх 55 по країні. Вони надаватимуть послуги мамографії, гістероскопії, гастроскопії, колоноскопії, цистоскопії та бронхоскопії.

Хірургічні операції за договором з НСЗУ проводять 14 приватних закладів. Зробити операцію у приватному закладі за Програмою медичних гарантій можна у Маріуполі, Дніпрі, Кропивницькому, Чернівцях, Полтаві, Хмельницькому та Запоріжжі.

5 приватних закладів уклали договір на новий напрям у цьогорічні програмі медгарантій – “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Спостерігати вагітність пацієнтки зможуть у приватному закладі у Дніпрі, Львові, Шепетівці (Хмельницька область), Івано-Франківську та Луцьку.

У 7 приватних закладах пацієнти зможуть отримати послуги гемодіалізу. Це заклади у Черкасах, Чернігові, Запоріжжі, Одесі, Києві, Харкові та Львові.

У цьому році 6 приватних закладів надаватимуть безоплатну допомогу пацієнтам з онкологією. Так, хіміотерапевтичне лікування можна буде отримати у приватних закладах Кропивницького, Дніпра, Полтави та Запоріжжя. Також у Кропивницькому можна отримати послуги за напрямом радіотерапії та лікування гематологічних і онкогематологічних захворювань.

8 приватних медзакладів надають послуги з реабілітації пацієнтів з ураженням нервової системи та опорно-рухового апарату. Це заклади у Сумах, селі Орлівщина і місті Верхньодніпровськ у Дніпропетровській області, в Одесі, в селі Мигове  Чернівецької області, в Чернівцях, Дніпрі, смт Кулиничі на Харківщині.

Медичну допомогу при інсульті надають два приватні заклади у Харкові і Одесі. Ще одна пріоритетна послуга – лікування інфарктів. Договір на цей пакет два 2 приватні заклади. Обидва в Одесі. 

Побачити усі приватні клініки та ФОП, які підписали договори з НСЗУ, можна на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Для цього:

– відкрийте зі стаціонарного ПК дашборд або перейдіть на нього (головна сторінка НСЗУ – еДані – Аналітичні панелі (Дашборди) – Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (карта));

– у фільтрі “Вид допомоги” оберіть “Первинна”;

– у фільтрі “Форма власності” – “ФОП” або “Приватна без ФОП” – так ви побачите загальну кількість по областях України;

– якщо цікавить певна область чи місто – позначте це у фільтрах “Область реєстрації” та “Населений пункт”.

Також усю цю інформацію можна дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77.