Що робити коли випадає волосся
Щодня ми втрачаємо до ста волосинок – це вважається нормальним і найчастіше проходить повз нашу увагу, адже на місці старого волосся відразу виростають нові. Проте буває так, що випадання волосся прискорюється.
Зміст
Наскільки це серйозно?
Щоб зрозуміти, загрожує вам облисіння або ні, проведіть простий тест. Візьміть випавший волос і уважно вивчіть його. Якщо на кінчику відсутній темний мішечок – турбуватися не про що. Проте, якщо він є, проведіть наступний досвід: не мийте голову три дні, а потім потягніть пасмо волосся, що росте на верхівці. Якщо у вас в руці залишається більше п’яти волосків, проблема дійсно є присутньою – і треба шукати її причину. Якщо ви помітили, якісь аномальні зміни, обов’язково зверніться до лікаря. Зазвичай такими питаннями займається лікар-трихолог.
Чому волосся випадає?
У алопеції (облисіння) є цілий список причин, кожна з яких має на увазі індивідуальний набір чинників:
- Низький імунітет. Часто пов’язано з тим, що організм людини працює на “максимальних швидкостях” – після пологів або під час годування грудьми; “забирати” імунітет також можуть респіраторні або інфекційні захворювання.
- Нестача заліза. Жіночий організм кожен місяць втрачає кров в процесі менструального циклу, результатом чого може бути анемія або сонливість, загальна слабкість. Для одужання фахівці рекомендують пропити курс вітамінів, а також споживати більше риби і м’яса.
- Реакція на прийом лікарських препаратів. Хіміотерапія, пігулки від підвищеного тиску, деякі оральні контрацептиви – усе це може стати причиною випадання волосся.
- Інфекційні захворювання шкіри голови, зокрема себорея або дерматит. Щоб впоратися з цією проблемою, необхідно обов’язково звернутися до лікаря – він призначить курс лікування.
- Недостатнє кровопостачання судин голови внаслідок остеохондрозу або серцево-судинних захворювань.
- Бідне живлення без достатньої кількості мікроелементів і вітамінів. Особливо гостро ця проблема встає в період весняного авітамінозу. Крім того, паління і вживання алкоголю також “спалює” частину вітамінів в організмі людини.
- Стреси, які перейшли в “хронічну” форму, негативно впливають на судини голови, внаслідок чого ті звужуються, послабляючи кровообіг.
- Агресивні зовнішні чинники. Забруднення повітря, неправильне харчування, кислотні дощі і викиди промислових заводів. У такому разі має сенс замислитися про переїзд в “благополучний” регіон.
- Вплив високих і низьких температур. Відсутність головного убору взимку або на відкритому сонці влітку сприяє проблемам з волоссям.
Як лікувати випадання волосся?
Щоб точно визначити причину випадіння волосся треба звернутися до лікаря, який призначить діагностику. Зробити біохімічний аналіз крові, трихограму, а також аналіз волосся для оцінки мінерального статусу. Бувають випадки, коли відновити зростання волосся виходить після того, як зникають негативні чинники, змінюється режим харчування і з’являється час на відпочинок. Проте в інших ситуаціях без лікування не обійтися.
Найчастіше використовуються:
- Лікарські препарати для вживання всередину.
- Лікарські креми і лосьйони для місцевого застосування.
- Лазерна терапія.
- Масаж шкіри голови.
- Медичні шампуні.
- Перцеві маски, реп’яхова і касторова олія.
У разі, коли жоден з перерахованих засобів не вирішує проблему облисіння, лікар може запропонувати пересадку волосся. Самим інноваційним методом вважається Hand follicul extraction. Суть його полягає в тому, що фахівець забирає волосяні фолікули з донорської зони пацієнта. Ця процедура проводиться без надрізів і не травмує шкіру. У зоні пересадки може з’явитися легке почервоніння, яке через декілька днів зникає. Процедуру проводять під місцевою анестезією. Відразу після її завершення пацієнт може їхати додому.
Є і інші способи трансплантації волосся – пересадка графтами, а також частково безшовна пересадка. Усі вони допомагають розв’язати проблему пацієнта без париків і удару по самооцінці.
Профілактика випадіння волосся в домашніх умовах
Ряд простих правил допоможе попередити втрату волосся:
- Не використайте металеві або пластмасові гребінці – їх краще замінити дерев’яним гребінцем.
- Не заплітайте волосся в тугі африканські кіски або дреды.
- Треба відмовитися від хімічних завивок або частого фарбування волосся.
- Використайте термозахисні засоби під час укладання.
- Регулярно проводите масаж голови, він покращує приплив крові до коренів волосся.
- Робіть маски для волосся та шкіри голови, щоб покращити кровообіг та надходження поживних речовин до кореневих цибулин (фолікул) волосся.